poniedziałek, 06 lipca 2020 r.
Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji

Strona główna serwisu
Uwagi, sugestie ...
 
Galeria igniezno.pl
Marcin Słowiński
A. Gross-Mikołajczyk
Anna Farman
Ela Binkowska

  
Anna Farman w galerii igniezno.pl
Kolejne otwarcie

     Trudno mówić o fotografii, każdy z nas patrzy na otaczającą nas rzeczywistość. Często patrzymy na to samo, a jednak każdy z nas widzi inaczej. Dobrym znakiem u fotografującego jest jego osobiste widzenie, pokazanie w kadrze czegoś prostego i codziennego tak, by odbiorca się zachwycił.

Anna Farman ma w sobie tę szczególną wrażliwość. Kilka lat z aparatem w ręku owocuje naprawdę ciekawymi zdjęciami. Autorka porusza się w kilku kręgach tematycznych. Eksponowane w naszej galerii fotografie obracają się wokół fotografowania przyrody. Mamy więc do czynienia z subtelnymi zdjęciami kłosów, lub ośnieżonego chrustu.

Szczególne odważne są zdjęcia zachmurzonego nieba, każdy kto choć raz robił takie fotografie wie jak łatwo popaść w banał. Ani udaje się tak komponować kadr, że nie przekracza tej delikatnej granicy jaka istnieje pomiędzy ciekawym zdjęciem, a tanią pocztówką.

Cieszymy się, że po raz kolejny prezentujemy postać, którą do swojego programu "Regiony w kulturze" zaprosiła telewizja Kraków (program emitowany był na antenie ogólnopolskiej TVP3). Anna Farman obecnie uczestniczy w zajęciach Gnieźnieńskiej Akademii Fotografii Amatorskiej, uzyskała tytuł I Mistrza Akademii przyznany przez GAFę za rok 2003. Mamy nadzieję, ze podobnie jak prezentacja Eli Binkowskiej nasza wirtualna wystawa Anny Farman spotka się z dobrym przyjęciem.

 

o igniezno.pl | redakcja | reklama | zastrzeżenia prawne | kontakt
© 2004 - 2020 r. igniezno.pl | Wykonanie i opieka Logi.pl